Oto Kiralama Koşulları

loading

KUR HESAPLA

Araba kiralarken gerekli olan belgeler ile uzun ve kısa dönem araç kiralama işlemleri, kullanım yaşı, şoförlü hizmetler, ödeme ve depozit durumlarında yapmanız gerekenler ile ilgili bilgi alabilir ve sahip olmak gereken şartlar yerine getirilebilir.

Araç Kiralama Süresi

En kısa araba kiralama süresi 24 saattir. Araç teslim gecikmelerinde her ek saat için günlük oto kiralama ücretin 1/3ü alınır. Toplam 3 saati aşan gecikmelerde ise CDW (Kasko) ücreti ve KDV dahil tam gün araç kiralama tüketiciden talep edilir.

Uzun Süreli Araç Kiralama

Uzun süreli araç kiralama hem filo için hem de binek araçlar için geçerlidir ve tüm tüketiciler bu hizmetten faydalanabilir. Filo ve aylık araç kiralama için belirlenen en az oto kiralama süresi 30 gündür. Aylık araç kiralamak kullanım şekline bağlı olarak tüketiciler için daha avantajlı olduğu kabul edilmektedir.

Tek Yön Oto Kiralama

Aracın teslim alındığı şehirden başka bir şehirde iadesi durumunda kiralama süresine bakılmaksızın Tek Yön Ücreti uygulanır. Aracın alındığı ve bırakıldığı ilin farklı olması durumunda tek yön ücreti yani drop uygulaması yapılır. Bu ücret firmadan firmaya göre değişir.

Araç Kiralama – Teslim Alma – Araç Bırakma

24 saat kesintisiz hizmet veren Atatürk Havaalanı araba kiralama ve Sabiha Gökçen Havaalanı ofislerimizde günün her saatinde, diğer ofislerimizde ise mesai saatleri içinde aracın teslim edilmesi ve teslim alınması ücretsizdir.

Havaalanı Kiralık Araba Hizmet Ücreti

Atatürk Havalimanı araba kiralama ve Sabiha Gökçen Havalimanı ofislerimizde, hizmet ücreti alınmamaktadır. Araç teslim alma ve bırakma, şikayetler, sorun ve öneriler havaalanında bulunan merkezlere yapılabilmektedir.

Sürücü Belgesi – Kullanım Yaşı

Araç kiralamak isteten tüketiciler en az 23 yaşını doldurmuş olmalı ve en az 3 yıllık geçerli ehliyete sahip olmalıdır. Lüks araba kiralamada ise en az 25 yaş yaşını doldurmuş olma ve 5 yıllık geçerli ehliyet mecburiyeti vardır. Bu şartları yerine getiremeyen tüketicilere araç kiralama hizmeti verilememektedir.

İlave Sürücü

Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun olan kişilerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kayıt edilmesi ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

Oto Kiralama Fiyatlarına Dahil Olan – Olmayan Hususlar

Ekonomik araba kiralama fiyatlarına araçların sınırsız kilometre kullanım hakkı, araç bakım giderleri ve kasko dahildir. Yakıt, OGS, HGS, trafik cezaları, tek yön ücreti, şehir dışı ve adreste araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu ve Navigasyon gibi ekstra talepler araç kiralama fiyatlarına dahil değildir.

Ödeme – Depozit

Araç kiralama ücretlerinin ödenmesinde geçerli tüm yerli ve yabancı kredi kartları kabul edilir. Yerli müşterilerden kredi kartının numarası depozit olarak alınır. Ancak yurtdışından gelen müşterilerimiz pasaportlarında giriş yaptıklarına dair damgalı sayfayı göstermeleri halinde kredi kartı ile depozit alınmaz bunun yerine 100€ depozito bedeli dönüşte iade edilmek üzere alınır ve sözleşmede belirtilir. Kiralık araçların müşteriye teslimi boş depo yakıt ile yapılır, boş depo yakıtla geri alınır, eksik yakıtla yapılan iadelerde yakıt fark ücreti, servis ücreti ilavesiyle talep edilir.

AVENTOUR RENT A CAR FİYAT VE KOŞULLARI İLE TARİFEDE BELİRTİLEN ARAÇ TİPLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR.

Trafik Cezaları

Türkiye’deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120 km , şehirlerarası yollarda 90km ve şehir içlerinde ise 50km hıza izin vermektedir. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç iade edildikten sonra Aventour Rent a Car’a ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman araç kiralama sözleşme süresi içinde kabul edilir.

Kampanya ve yeniliklerden ilk önce siz haberdar olun Kampanya ve yeniliklerden ilk önce siz haberdar olun
    Adres : Kartaltepe Mah. İncirli Cad. Ahu Sk. No: 1/A-B Bakırköy / İSTANBUL+90 212 543 28 40+90 212 543 28 41+90 555 803 03 88 ( 09:00 / 23:00 )E-posta : info@aventour.com.tr
    © 2021 aventour.com.tr
    whatsapp

    Sitemizin kullanışını iyileştirmek için çerezlerden faydalanmaktayız. Devam etmekle çerez kullanımını onaylamaktasınız.

    X